Нетрадиційні підходи до завдань фізичного виховання дітей дошкільного віку

 

Методику М. М. Єфименка вперше було представлено 1999 року в програмі «Театр фізичного розвитку й оздоровлення». Вона розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку та спирається на об’єктивні закони розвитку дитячого організму. У цій методиці автор сформулював основні, принципово нові положення системи фізичного виховання та оздоровлення дітей перших 10 років життя. Крізь всю роботу червоною ниткою проходить ідея перетворення одноманітних занять на заняття-вистави, що дарують дітям радість і приносять користь їхньому фізичному, інтелектуальному розвитку, формуванню міжособистісних стосунків.

Тетяна Олегівна зацікавила педагогів та батьків інноваційною технологією М. Єфименка. І ось що розповіла:  «Керуючись елементами методики М. М. Єфименка, я на протязі занять використовую ігровий метод фізичного виховання, включаючи театральне дійство. Елементи перетворень дають дітям змогу розслабитися, посміятися, пофантазувати і зарядитися позитивною енергією і отримати задоволення від заняття-гри. Тобто із своїми вихованцями я розігрую будь-яку тему, казку, ситуацію, дотримуючись при цьому формул природного рухового розвитку дітей. У своїх заняттях, починаючи з молодшої групи, продовжуючи в старшій, я використовую «фізкультурну казку», яка дозволяє не лише тренувати тіло, а ще необхідні духовні якості. Щоденно в нашому розпорядку дня є фізкультхвилинки, фізкультпаузи, ранкова гімнастика. Цікаві фізкультхвилинки - це окремі, не пов’язані один з одним сюжети і корисні фізичні вправи-ігри, які проводжу з дітьми на свіжому повітрі. При цьому дотримуючись вимоги першої заповіді М.М. Єфименка «Йди за логікою природи».

Фізкультурна казка «В гості до ведмедика» з дітьми молодшої групи

Зростають малята – вправні здоров’ята!

Найголовнішим для людини є життя, а найбільшою цінністю в житті є здоров’я. З метою збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування ціннісного ставлення до власного здоров’я та забезпечення необхідної рухової активності, в рамках атестації,  16 лютого 2018 року в ЗДО був проведений колективний перегляд ранкової зарядки «Лисичка та журавель» за методикою М. Єфименка в середній групі.  Малюки та педагоги були в захваті від віршовано-казкової гімнастики. Ранкова зарядка пройшла дуже весело, з користю для здоров’я.

Спортивна розвага для розвитку й забави «Країна казок»

Фізкультурні розваги дуже подобаються дошкільнятам тому, що об’єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемоги. А головне – спортивні розваги допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Спільна діяльність, долання труднощів зміцнюють дитячий колектив, пробуджують почуття відповідальності.

 

30 січня 2018 року в ЗДО Шевчук Тетяна Олегівна провела спортивну розвагу «Країна казок». Головна мета – створити у дітей радісний настрій, викликати позитивні емоції, вдосконалити їхні рухові вміння і навички у невимушеній ігровій обстановці. А казкові дідусь Петро і бабуся Галя були провідниками по казках та захищали малюків від злих героїв, недобрих вчинків. 

 

ГАРМОНІЯ РУХУ

В закладі дошкільної освіти №6 «Золотий ключик» з 20 по 24 листопада 2017 року проходив тиждень «Гармонія руху». Метою заходу було збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, розвиток фізкультурно-оздоровчого напряму діяльності ЗДО, активізація співпраці вихованців, педагогів, батьків.

 

Тиждень «Гармонія руху» відбувався за тематичними днями. В плані проведення передбачено зустріч дітей з активним громадський діячем і спортсменом Мокрицьким Романом: майстер спорту з боксу, бронзовий призер чемпіонату України, голова спортивної громадської організації "Альянс". Малюки не тільки приміряли нагороди, боксерські рукавиці, розглядали кубки, а й мріяли стати такими ж сильними, сміливими, витривалими, як Роман Олегович.